İçeriğe geç
Fiyatlarımız Koli Bazındadır Kargo Dahildir. KDV Dahil Değildir.
Fiyatlarımız Koli Bazındadır Kargo Dahildir. KDV Dahil Değildir.

Sağlıklı ve Estetik Bir Sessiz Satıcı Metal Ambalaj

Geçmişte yiyecekleri bozulmadan saklamak amacıyla doğal malzemeler kullanılarak başlayan ambalaj serüveni günümüzde hem firma hem de tüketici için çok daha fazlasını ifade ediyor. Gıda, sağlık, kozmetik gibi insan sağlığını doğrudan etkileyen ürünlerde olduğu gibi diğer sektörlerde de ambalajın niteliği, şık ve dekoratif görünümü satış potansiyelini artırıyor. Satışa sunulan aynı özellikleri taşıyan ürünler ambalaj sayesinde farklılık yaratıyor. Günümüz pazarlama stratejilerinde Silent Salesman olarak önemi vurgulanan ambalaj, üretiminde kullanılan materyal ve görsel estetiğiyle beklentileri karşıladığında markanın dili olmayı başarıyor.

İnsan ve Çevre Sağlığı İçin Metal Ambalaj

Geçmişte kağıt, cam gibi malzemeler arasından dayanıklılığıyla tercih edilen metal ambalaj; günümüzde kullanımı yaygınlaşan plastik ambalajlara karşı da sağlıklı ve çevre dostu olma özellikleriyle yeğleniyor. Gıda konusunda bir ambalajdan beklenen içindeki besin maddesiyle transfere girmeden gıdanın korunması oluyor. Metal kutu gıdanın ilk günkü haliyle korunmasını sağlarken şık ve dekoratif görünümüyle de ürünün albenisini artırıyor.

 

Ham maddesi ham petrolün işlenmesi sonucu artan malzemeler olan plastik, ambalaj olarak kullanıldığında gıdayla etkileşime girerek insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. İçeriğindeki kimyasal maddelerin çokluğu ve bunların gıdaya nüfuzu kanserojen etkiler gösterebiliyor. Zaman geçtikçe sağlık üzerindeki olumsuz etkileri daha çok ortaya çıkan plastik ambalaj kullanımı, sağlığına önem veren tüketiciler tarafından onaylanmıyor.Plastik ambalaj, insan sağlığını direkt etkileyebildiği gibi çevreye verdiği zararla dolaylı olarak da etkiliyor. Metal ambalaj kolay ayrıştırılabilen, yüzde yüz geri dönüşümlü çevreci özellikleri ile doğaya zarar vermezken doğada bin yılda yok olabilen plastik ambalajlar ekosisteme kalıcı zararlar veriyor. Son yıllarda giderek artan çevre bilincine sahip tüketici, satın alacağı ürünün ambalajını en az ürünün kendisi kadar önemsiyor ve çevreci ambalajlara yöneliyor.


Metal Ambalaj Ürünün Değerine Değer Katıyor


Gelişen teknoloji ile birlikte metal ambalaj çok farklı boyut ve şekillerde üretilebiliyor. Ürünün niteliğine göre çok geniş bir yelpazede üretilen şık ve kullanışlı teneke kutu çeşitleri markaya özel tasarımlarla özgünleşiyor. Arzu edilen görsel estetik, yaratıcı tasarımların teneke kutu üzerine kaliteli bir baskıyla aktarılmasıyla sağlanıyor. Bu da birçok sektörde metal ambalaj kullanılabilmesine olanak sağlıyor.İşletmelerin satış politikalarının bir parçası olan ambalaj, doğru seçildiğinde tüketiciyle arasında psikolojik bir bağ kurarak ürünün tercih edilmesini sağlıyor. Gıda, kozmetik, evcil hayvan mama sektöründe sağlık bilinci önem arz ederken, medikal, kozmetik ve sağlık alanlarında hijyen metal kutu tercihini öne çıkarıyor. Hermetik kapama olanağı ile içindeki ürünün steril kalmasını sağlayan metal kutu bu sektörler için ideal bir kullanım olanağı yaratıyor. Tekstil, kırtasiye, aksesuar, züccaciye gibi sektörlerde de dekoratif metal ambalaj estetik ve kaliteli görünümüyle tüketicinin ürüne duyduğu güveni perçinleyerek satın alma davranışlarını etkiliyor.Metal ambalaj işletmelerin tercihleri doğrultusunda yapılan özgün ve nitelikli tasarım ve baskılarla markanın kalıcı reklamı oluyor. Plastik ambalajlar kullanım sonrasında çöpe atılırken metal kutu kullanım değerini sürdürüyor. Teneke kutu saklama kabı, süs objesi veya bir koleksiyon parçası olarak muhafaza edilirken markanın reklamını yapmayı sürdürüyor. Dekoratif metal ambalaj tüketicinin ilgisini çekerek ambalaja sahip olabilmek için benzerlerinin arasından ürünü tercih etmeye yönlendirebiliyor.Masaş, sektördeki kırk yılı aşkın deneyimini günümüz teknolojisi ile birleştirerek dünya standartlarında zengin bir dekoratif metal ambalaj hizmeti sunuyor. Ürün ambalajlarının yanı sıra yılbaşı, Sevgililer Günü gibi özel gün konseptli metal dekoratif kutu tasarımlar; tepsi, bardak altlıkları gibi işletmelerin tüketicileriyle özel bir bağ kurmasını sağlayacak, promosyona uygun şık ve estetik objeler, metal plakalar da üreten Masaş, sektörde kalitesiyle tanınan güvenilir bir firma olma özelliği taşıyor.

Sonraki Metin Metal, The Top Performing Packaging Material

Yorum bırakabilirsiniz

Yorumunuz yayınlanmadan önce onaylanmalıdır

*Gerekli kısımlar